Skip to content →

Gleb Kudrin: see oli minu võimalus!

Gleb Kudrin on arstiteaduse esimese kursuse üliõpilane, kes osaleb programmis „Talendid Tartusse!“. Programmiga liitudes soovis Gleb hakata huviringi juhendama. Sellest, kas see tal ka õnnestus, loe järgnevast intervjuust.

Kuidas sa „Talendid Tartusse!“ programmi enda jaoks avastasid?
Eelmisel suvel uurisin sisseastumise ajal palju Tartu Ülikooli veebilehte. Ühel hetkel avastasin programmi „Talendid Tartusse!“, kuhu kandideerimiseks oli vaja kas väga häid eksamitulemusi (üle 90%) või suurepärast kohta mõnelt olümpiaadilt. Mina sobisin põhimõtteliselt mõlema kategooria alusel. Mõtlesin, et miks mitte mitmekesistada oma õpinguid, ja kandideerisingi programmi.

Millise valiku kasuks otsustasid?
Programmist saab valida ühe ala, millega hakata tegelema järgmise õppeaasta jooksul. Minu pilk peatus võimalusel panna end proovile huviringi juhendajana. Õpetamine pakub mulle suurt huvi ja see tundus olevat minu jaoks hea valik. Pikemalt mõtlemata läbisin kõik vajalikud protseduurid ja mõne aja pärast teavitati mind, et olen programmi vastu võetud. Olin selle üle kirjeldamatult rõõmus.

Mida sa programmis osaledes teinud oled?
Oktoobris algasid õpetamisvaldkonnas osalevate tudengite kursused. Iga nädal toimusid tunnid, kus räägiti, kuidas õpilastega ümber käia ja oma huviringi õppekava õigesti koostada. Tuli valida, mida huviringi juhendajana õpetada, ja nullist oma programm kokku panna, et juba teise semestri alguses (veebruaris) mõnes koolis õpetama hakata. Olin juba mõnda aega teadnud, et hakkan õpetama inglise keelt, keskendudes peamiselt suhtlusoskusele. Soovisin teha huviringi, kus kogu töö käiks vaid inglise keeles.

Teadushuviringi juhendamise kursused ei olnud eriti rasked, ehkki tuli teha ka kodutöid. Kõige viimane ülesanne oli aga natuke keerulisem – esitada tuli oma huviringi õppekava võimalikult korrektses vormis. Hakkasin juba detsembri alguses tasapisi tegutsema, et 15. jaanuariks, mil oli tähtaeg, oleks kõik juba paigas. See võttis pisut aega, aga lõpuks sain õppekava valmis. Siiralt öeldes oli mul tol hetkel siiski kahtlus, kas ma tõesti hakkan kuskil oma huviringi korraldama.

Kas sul õnnestus oma plaan ellu viia?
Tegelikkuses läks kõik isegi paremini, kui ette kujutasin. Jaanuarikuus kirjutati mulle Tartu Ülikooli teaduskoolist ja öeldi, et seal on juba kaks aastat plaanitud teha inglise keele kursuseid edasijõudnutele, aga seni polnud kedagi sobivat juhendajaks leitud. Teaduskool leidis, et minu õppekava oleks sellisteks kursusteks kõlblik. Olin muidugi kohe nõus kohtuma, et asja korralduslikus pooles kokku leppida.

Ja nii see hakkaski minema – huviringi „English with Confidence“ soovis tulla oodatust palju rohkem osalejaid, nii et tuli teha kaks rühma ühe asemel. Kummaski rühmas on kümme õpilast koos välistudengitega, kes avaldasid ka soovi kursusel osaleda. Iga nädal käsitleme uut teemat, nii et pean kõik materjalid aegsasti kokku panema ja väga hästi läbi mõtlema. Ehkki võib tunduda, et õppekavas on kõik enam-vähem olemas, on kogemus juba näidanud, et tegelikkus võib nõuda kirjapandust mõnevõrra erinevat lähenemist.

Mis sind õpetamise juures köidab?
Mul on mõlemas rühmas suurepärased õpilased, kellega mul on mõnus töötada. Pean end pidevalt täiendama, et õpetada alati midagi uut ja põnevat. Samuti pean püüdma kõike võimalikult arusaadavalt edasi anda. Pärast iga tundi on mu süda väsimusest hoolimata rõõmu täis. On kirjeldamatult tore näha oma õpilaste huvi õppida, nende säravaid silmi. Praegugi on mul veel natuke raske teadvustada, et see juhtubki päriselt. Kõik läheb minu arvates väga hästi.

Mida soovitad teistele, kes kaaluvad kandideerimist programmi „Talendid Tartusse!“?
Innustan kogu südamest kõiki, kes vähegi saavad, programmis osalema. See annab võimaluse proovida midagi huvitavat täies mahus, jätkates selle kõrval õpinguid oma põhivaldkonnas. Ja kes teab, võib-olla saab tänu programmile avastada endas midagi, millest polnud enne aimugi. Olen ülimalt tänulik kõigile, kes on selle programmi loonud või sellega seotud, ja olen kindel, et selline tänulikkus tekib igaühes, kes otsustab programmist osa võtta.

Published in Uncategorized

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga