Skip to content →

Huviringis sooviti kliima kohta rohkem teada ja kokata midagi maitsvat

Möödunud nädalal asusid Tartu Ülikooli „Talendid Tartusse!” programmi noore õpetaja suuna tudengid viima läbi huviringe kooliõpilastele. Nende hulgas alustas tegevust Tartu Ülikooli õigusteaduse esmakursuslase Kertu Birgit Antoni huviring „Kuidas me kliimat muudame?“. Sellest, kuidas esimene kokkusaamine õnnestus, loe tema blogipostitusest.


Kertu Birgit Anton, Tartu Ülikooli õigusteaduse esmakursuslane, „Talendid Tartusse!“ programmis osaleja


Kohtumise alguses panime kõige suuremat rõhku üksteisega tuttavaks saamisele, et meie koostöö saaks olema sujuv ja vahva. Kui nimed olid loetud minutitega ära õpitud, saime teada, et meie hulgas on MM-il võistelnud sportlasi, jalgpallureid, endiseid ja praeguseid koeraomanikke ning teisi põnevaid isiksusi. Olles juba natuke tuttavamaks saanud, vaatasime üheskoos tulevikku ja jagasime oma ootuseid huviringile. Kõige rohkem kõlasid soovid saada kliima kohta rohkem teada, kokata midagi maitsvat, meisterdada ja suhelda üksteisega avatult. Mis peamine – et oleks lõbus! Olen huviringi tegevuste planeerimisel võtnud kõiki neid ootuseid arvesse, nii et on hea võimalus nende täitumiseks.

Peale seda asusime enda jaoks selgust looma, kust ikkagi täpselt tulevad need kliimamuutused, millest nii palju räägitakse. Selleks panid osalejad proovile oma koostööoskused ja loogilise mõtlemise ning koostasid hiiglasliku piltskeemi. Saime näiteks teada, kuidas on seotud omavahel põllumajandus ja metsade hävitamine, mida tähendab kasvuhooneefekt ning millised on need “muud kasvuhoonegaasid”. Tuli välja, et kliimamuutuste põhjused ja tagajärjed on kohati päris keeruliselt seotud, lahendamine pani ajud suitsema. Õhku jäi ka vastamata küsimusi, näiteks mida tähendab iga komponent valemites CO2 ja CH4. Neid lahkame põhjalikult järgmisel korral.

Kliimamuutuste huviringis on veel vabu kohti – julgustan kõiki 7.–9. klassi õpilasi liituma! Sel kolmapäeval süveneme sellesse, kuidas kliimamuutuste mõjud maailmas välja näevad. Et teada saada, mis hakkab juhtuma järgmistel kohtumistel, tule ühine huviringiga!

Tartu Ülikooli teaduskooli huviringide lehel on veel registreerimine avatud mitmesse põnevasse huviringi. Kokkusaamised toimuvad teaduskooli seminariruumis (Uppsala 10, Tartu).

Published in Uncategorized

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga