Skip to content →

Mendelejevi keemiaolümpiaadil osaleks isegi!

Keemiast huvitatud õpilastel on sihikindla tööga võimalik esindada Eestit mitmel rahvusvahelisel võistlusel. Üheks neist on Mendelejevi keemiaolümpiaad, mis toimus tänavu aprillikuus Sankt-Peterburgis. Eesti võistkond koosnes neljast õpilasest, kes olid varem näidanud häid tulemusi olümpiaadidel ja võistlusel. Mendelejevi keemiaolümpiaad koosneb kahest teoreetilisest ja ühest praktilisest voorust ning lõpuks veel apellatsiooni voorust. Ülesanded pakuvad õpilastele kahtlemata põnevat väljakutset, millega meie õpilased said hästi hakkama, pälvides kõik aukirjad.

Iga õpilase jaoks on osalemine rahvusvahelisel võistlusel meeldejääv kogemus. Anname võimaluse kõigil neil jagada oma muljeid.

 

Anna Pauliina Rumm (Tallinna reaalkool, õpetaja Martin Saar)

Mendelejevi olümpiaadi atmosfäär oli teistmoodi – õpilastele anti palju rohkem vabadust ning tänu sellele saime ka iseseisvalt Peterburgi avastada. See oli ilmselt üks kõige paremini korraldatud olümpiaade, kus käinud olen: meid viidi väga huvitavatesse kohtadesse (isiklikult meeldis kõige enam Ermitaaž) ja samal anti ka piisavalt palju vaba aega, et meil oleks võimalik mõistlikult puhata. Olümpiaad ise oli väga kõrge tasemega, aga ütleksin, et see mõjus tegelikult motiveerivalt ja innustas edasi õppima. Minu arvates oli ka väga huvitav õppida tundma teiste meeskondade liikmeid. Kokkuvõttes oli see väga lahe kogemus.

 

Filipp Petuhhov (Tallinna Tõnismäe reaalkool, õpetaja Lidia Rõbnikova)

Mendelejevi olümpiaad oli suurepäraselt korraldatus üritus, kus igal hetk oli hästi sisustatud ja pakkus võimalusi uusi teadmisi saada.

Ülesanded olid omapärased ja nõudsid arusaamiseks vahel mitmekordset läbilugemist. Vastuselehed olid nii põhjalikult koostatud, et neid oli sama põnev lugeda kui ülesandeid. Eriti meeldis mulle apellatsioonivoor. Osalejad olid justkui kaasatud tööde parandamisse, kusjuures žürii liikmed suhtusid leitud vigadesse heatahtlikult ja huumorimeelega.

Mendelejevi olümpiaad oli minu esimene rahvusvaheline võistlus ja nüüd on mu sihiks jõuda rahvusvahelisele keemiaolümpiaadile, et neid võistlusi võrrelda. Soovitan kõigil õppida hoolsalt keemiat, et jõuda Mendelejevi olümpiaadile, sest see on põnev kogemus, millest sul jäävad kindlasti rõõmsad mälestused.

 

Karim Muhhamedjanov (Tallinna 53. keskkool, õpetaja Vladimir Ossipov)

Mulle oli Mendelejevi olümpiaad esimene rahvusvaheline võistlus. Hindan kõrgelt selle olümpiaadi korraldust. Programm oli koostaud nii, et igav ei hakkaks, samas jättis see ka aega puhkamiseks või iseseisvalt ringiliikumiseks. Võistlusprogrammi juures meelis mulle see, et oli kaks teooriavooru. Samas jäi ülesannete lahendamiseks antud aeg mulle napiks. Ülesanded olid minu arvates keerukamad kui rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil. Ürituse raames õnnestus mul hankida palju uusi tutvusi ja saada väärtuslikku infot. Poliitikat sellel võistlusel polnud. Soovitan kõigil püüelda järgmisele Mendelejevi olümpiaadile, mis toimud 2020. aastal Ungaris!

 

Kristi Koitla (Gustav Adolfi gümnaasium, õpetaja Kartin Soika)

Mendelejevi keemiaolümpiaad oli minu jaoks esimene nii suur rahvusvaheline võistlus. Oli väga huvitav rääkida nii teistest riikidest pärit õpilastega kui ka lähemalt tuttavaks saada Eesti tiimiga. Nii teooria kui ka praktilises voorus olid keerukad, aga huvitavad ülesanded, mis motiveerivad edaspidi veelgi rohkem keemiaga tegelema. Võistlusel oli tore atmosfäär, kõik olid väga sõbralikud ja abivalmis.

Huvitav kogemus oli ka Venemaa ülikooli hoonete nägemine ja Peterburi vaatamisväärsustega tutvumine. Olümpiaadi kultuuriprogramm viis meid mitmesse Peterburi lossi ja muuseumi. Eriti meeldis mulle paadisõit Neeva jõel ja Peterburi metrooga sõitmine. Teiste asjade hulgas oli positiivne ka reisil saadud vene keele praktika.

 

Võistkonna mentor Vladislav Ivaništšev (Tartu Ülikool)

Minu peamine sõnum on – meie õpilased on tublid ja suur kiitus selle eest nende õpetajatele ja vanematele. Tänan ka Tartu Ülikooli teaduskooli, kes tegi võimalikuks osalemise Mendelejevi keemiaolümpiaadil.

Mendelejevi olümpiaad on üks mitmest rahvusvahelisest keemiavõistlusest, millel meie õpilased saavad osaleda. Olulisim võistlus on kahtlemata rahvusvaheline keemiaolümpiaad, kus osaleb rohkem kui 80 riiki. Pääsu rahvusvahelisele keemiaolümpiaadile tagab edukas osalemine Balti keemiaolümpiaadil, mis tänavu toimus Tartus. Mendelejevi keemiaolümpiaad seisab sellest süsteemist mõnevõrra lahus – osalemise tagab valikvõistlus, kuhu pääseb keemiaolümpiaadi lõppvooru tulemuste põhjal. Kokkuvõttes on igal Eesti õpilasel võimalus jõuda rahvusvahelistele võistlustele. Selleks on vaja sihikindlalt valmistuda. Suureks abiks on TÜ teaduskooli kursused (Ettevalmistus keemiaolümpiaadiks I, II ja III ning Ettevalmistus rahvusvaheliseks keemiaolümpiaadiks) ning olümpiaadimaterjalid.

Published in Uncategorized

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga