Skip to content →

Pingviin Vladislavi seiklused rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil


Juri Volodin, Nikita Žoglo, Hanna-Riia Allas ja Siim Kaukver, rahvusvahelise keemiaolümpiaadi võistkonna liikmed


Saage tuttavaks – tema on pingviin Vladislav, keemiaolümpiaadi maskott. Paljud arvavad, et Vlad, nagu omad teda kutsuvad, sai nime Eesti keemiaolümpiaadi žürii esimehe Vladislav Ivaništševi järgi. Tegelikult on Vladislav lihtsalt väga levinud pingviininimi.

Meie – tänavuse rahvusvahelise keemiaolümpiaadi võistkond – kohtusime Vladiga puhtjuhuslikult. Õppisime üksteist tundma ja langetasime kollektiivselt otsuse smugeldada pisike sõber reisile kaasa. Jagame teiega pingviin Vladislavi seiklusi 50. rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil Tšehhis ja Slovakkias.

Vladislav kui ratsionaalne pingviin otsustas enne võistlust üle vaadata eelmiste rahvusvaheliste keemiaolümpiaadide praksid, et ennustada varasemate ülesannete alusel tänavusi ja harjutada ajaplaneerimist. Muidugi sai ta suurepäraselt hakkama.

Iga lind teab, et olümpiaadil käivad praks ja teooria käsikäes. Erandiks pole ka Vlad, kes luges kahe tunniga läbi kogu Claydeni õpiku. Vahepeal käis Vlad Aquapark Seneci liumägedel ja torudes end karastamas.

Toimus arusaamatu metamorfoos ja pingviinist sai kobras. Kuskilt ilmus ka kummaline kampsun.

Pilt Vladislavi esivanemast (umbes 18. sajandist). Tegemist oli aukartust äratava majesteetliku gigandiga, kes oma edukatel päevadel kuldmedaleid noppis.

Põhjanaabrid sooritasid alatu varguse! Silma tuleb peal hoida isegi vennasrahval – mine tea, mis neil plaanis on. Nad ründavad kõige kavalamal ajal: näiteks siis, kui konkurendid magavad. Pantvangi toideti äärmiselt rasvase heeringaga ja seetõttu muutus Vlad päris pontsakaks.

Fototõestus, kuidas pingviinist saab kobras. Protsessi mehhanism pole veel täiesti kindel, kuid küll peagi Chemicumi helgemad pead selle välja nuputavad.

Võistlus on käes! Vladil läks edukalt: ta lahendas kõik rahvusvahelise keemiaolümpiaadi ülesanded pisut rohkem kui 40 minutiga. Mitteametlikult oleks ta saanud teise koha (93 punktiga). Teooria läks tal hästi, kuid praksis andis ta ühe vastuse kuue komakohaga ja hindajad pidasid sellist täpsust napakaks. Sellest tulenevalt otsustati viimase tiitrimise eest anda vaid pooled punktid. Ka apelleerimine ei toonud punkte juurde. Kurb päev Eesti ajaloos.

Vlad sai kokkuvõttes siiski väga kõrge koha, nagu fotolt näha.

Ka kõige pehmemad sõbrad võivad olla ohtlikud. Õnneks polnud tegu kurja pingviiniga, Vlad kasutas nuga hoopis või määrimiseks leivale. Kombekas tegelane.

Vlad on üks väga lahe pingviin. Kindlasti reisib Vlad kaasa ka järgmisel aastal, kui sihtkohaks on Pariis. Paremat sõpra on Eesti keemiaolümpiaadi meeskonnale raske leida!

Published in Uncategorized

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga