Skip to content →

Teie muudate maailma paremaks!


Kõne keemiaolümpiaadi pidulikul avamisel – Heisi Kurig, Eesti noorte teaduste akadeemia asepresident


 

Rõõm on seista noorte ees, kes õpivad sära silmis ja hindavad kõrgelt teadmisi. Ehkki te veel ehk ei tea, kes te olete tulevikus või millised sihid te endale täpselt seate, teate te siiski seda, et keemiat ja ka teisi loodusteadusi õppides omandatud teadmised ja oskused aitavad teid elus igal juhul.

Saagu teist tulevikus teadlane, profisportlane, meelelahutaja, ettevõtja või koguni peaminister, teid ümbritsevad ja järgivad inimesed võivad olla kindlad, et ümmarguse jutuga pole võimalik teid veenda kristallide tervendavas mõjus, MMS’i joomise kasulikkuses, või vaktsiinide kahjulikkuses. Teie oskate öeldule vaadata alati teise nurga alt  ning küsida “Kust sa tead?”, “ Mille põhjal sa seda väidad?”. Just selline allikakriitilisus aitab teil eristada õiget valest ja väärtuslikku väheväärtuslikust. Kahjuks pole sellist oskust kõigil ning seetõttu on iga oskaja tervele ühiskonnale väga väärtuslik! Sellistest inimestest saavad uued sihtide seadjad ja suunanäitajad ühiskonnas.

Pixabay pilt

Eesti noorte teaduste akadeemia (ENTA) on võtnud enda südameasjaks aidata tänapäevases suures infomüras tõsta esile teaduslikud faktid ning mõista teaduse väärtust. Näiteks on meil hetkel avaldamisel artiklite sari, mis räägib alusteaduste vajalikkusest. Artiklisari algas Tartu Ülikooli keemia instituudi vilistlase Rainer Küngase artiklist liitiumioon patareide kohta. Korraks sellel teemal peatudes ning mõeldes, kui paljudel meist on taskus seadmed, mis just liitiumioon patareisid energiaallikana kasutavad, ei teki hetkekski kahtlust, et keemia ja loodusteadused mängivad väga suurt rolli ühiskonna arengus.

Lisaks ühistele tõekspidamistele on meil, Eesti noorte teaduste akadeemia liikmetel, teiega veel paljugi ühist. Olgugi et meie vanusevahed küündivad pea 20 aastani, oleme ka meie noored. Noored teadusmaastikul. Eesti noorte teaduste akadeemia liikmed on üsna hiljuti doktorikraadi kaitsnud teadlased, kes on alustanud oma töörühma loomist ja juhtimist ning endale kõige südamelähedasemaste teemade uurimist. Meie hulgas on keemikuid, füüsikuid, arheolooge, linnuteadlasi, sotsiaalmeedia uurijaid, keele uurijaid ja palju teisi. Meid ühendab üks ja sama soov, mida näen teiegi silmis: saada teada midagi uut, õppida, avastada, seda teistega jagada ja seeläbi maailma paremaks muuta.

Teil seisab ees töine, kuid põnev nädalavahetus, kus üksteiselt võtavad mõõtu parimad. Pange hoolega tähele – teie oletegi juba parimad! Teie olete oma teadmisi ja meisterlikkust tõestanud. Selles võistluses pole teil kaotada midagi – teadmised on teil juba olemas! Parema tuleviku võti on juba teie käes!

Nautige seda võistlust. Kasutage võimalust sõlmida uusi tutvusi. Kõik teised teid täna ümbritsevad inimesed on targad ja tublid, ning koos oma mõtteid ellu viia on alati lihtsam, sest koostöös peitub jõud.

Põnevaid elamusi!

 

Published in Uncategorized

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga