Skip to content →

Uued tutvused ja tõhus meeskonnatöö – talendid Rakett69 teadusstuudios


Paul Erik Olli, „Talendid Tartusse“ programmis osaleja


„Talendid Tartusse” programmis osalejad võtsid laupäeval, 9. oktoobril ette külastuse Tallinnasse Rakett69 teadusstuudiosse. See oli programmi esimene ettevõtmine pärast 15. septembril toimunud avaüritust.

Väljasõidust võtsid osa mitme erineva aastakäigu tudengid, mis võimaldas neil jagada muljeid programmist ja õpingutest ning üksteist paremini tundma õppida. Teadusstuudio külastusele eelnes meeleolukas bussisõit ning ühine lõuna ja muljetamine.

Teadusstuudios tuli tudengitel meeskonnana rakendada kõiki oma teadmisi ja insenerioskusi ning tõestada, et nad on tõepoolest väärilised olema talendid. Osalejad jaotati 4-liikmelistesse meeskondadesse ning igale meeskonnale anti ette võistluslikud ülesanded, mille teostamiseks oli piiratud aeg.

Tudengid pidid mõõtma täpseid veekoguseid ilma täpsete mõõtevahenditeta, ehitama konstruktsiooni, mis kaitseks kanamuna kümnemeetrisel kukkumisel, ning ehitama masina, mis mööda tamiili liikudes torkaks läbi kõik õhupallid. Võitjatiimiks osutus see, kes sai ülesandega kõige paremini hakkama või oli ülesande lahendamisel kõige kiirem.

Ajaline piirang tõi meeskonnatöösse adrenaliini ja ülesannete lahendamine tekitas tudengites nii meeliülendavaid hetki kui ka eredaid mälestusi. Tartu Ülikoolis esimest aastat arvutitehnikat õppiv Andres Aleksander Tammer ütles, et ülesannete lahendamine oli küll väga huvitav, kuid kõige rohkem meeldis talle teiste programmis osalejatega suhtlemine ja uute tutvuste loomine.

Kolmanda aasta arstiõpingute tudeng Iris Niinemets ütles, et temale eriti meeldis ülesannete lahendamise meeskonnatöö. Ta lisas, et eriti eredalt jäi meelde hetk, kui kindla veekoguse mõõtmisel sai proovitud silmamõõdu järgi kallamist ja kogus osutus milliliitri pealt täpseks.

„Talendid Tartusse” programmi teadusstuudio külastus osutus väga edukaks. Programmis osalejate sõnul jäid päevast ainult positiivsed emotsioonid ja loodetavasti jätkab teaduskool ürituste korraldamist.

Published in Uncategorized

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga