Skip to content →

Känguru köögipoolest


Marek Järvik


Kui Eestis peaks hakatama matemaatikapäeva tähistama, siis võiks selleks sobida märtsikuu päev, mil korraldatakse matemaatikavõistlusmängu Känguru. Tänavu toob 16. märtsil toimuv Känguru korraga laudade taha kümneid tuhandeid õpilasi sadadest Eesti koolidest matemaatika seltsis põnevalt aega veetma. Oled mõelnud, kuidas need ülesanded Sinu lauale jõuavad?

Känguru ülesanded sünnivad rahvusvahelises koostöös, kus riikide esindajad pakuvad välja ülesandeid, millest parimad jõuavad lõpuks võistluskomplektidesse. Komplektid tõlgitakse, trükitakse ja siis hakatakse koolidele saatma. Registreerunud koolid on andnud varem teada, mitu õpilast ja mis vanuses neilt osaleb. Et igasse kooli jõuaks õigel ajal täpne arv tellitud ülesannete ja vastuste lehti ning meenekleepse, tuleb pakkimissüsteem üksikasjalikult läbi mõelda. Selle eest vastutab meie Känguru hing Raili Vilt.

Pakkimist alustati esmaspäeval, 6. märtsil, ja reede õhtul viidi viimased pakid postkontorisse. Pakkijate hulk varieerus päeviti, kuid kokku oli tööga seotud 7 inimest.

Lisaks teaduskooli rahvale aitasid pakkida ka vabatahtlikud tudengid, kes said oma sõnul päris hea kogemuse.

Ülesanded ja vastuselehed sorteeritakse süsteemselt kuhjadesse.

Annely, Getriin, Terttu ja Kelly

Kleepsud pandi koolide kaupa ümbrikutesse.

Kelli ja Kelly vastutavad selle eest, et iga lahendav õpilane saaks omale Känguru kleepsu.

Lõpuks on lauad pabrikuhjade all lookas.

Raili vaatab, et kõik saaks kui kord ja kohus.

Pakkide komplekteerimisel on tähtis täpsus.

Raili pakkijad on nii head, et vigu tuleb ette harva.

Nüüd jääb üle loota, et Omniva teeb oma tööd sama hästi.

Pakid ootavad postkontorisse viimist.

Mis saab siis, kui pakk ei jõua kooli õigeks ajaks? Kogemused näitavad, et igal aastal tabab see 5-6 kooli. Siis võtavad õpetajad Railiga ühendust ning probleemile leitakse kiiresti lahendus. Ühelgi õpilasel ei jää teaduskooli tõttu Kängurul osalemata.

Published in Uncategorized

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga